Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10016
Назва: Біоплівки ґрунтових мікроорганізмів: мікропластик та інші забруднювачі ґрунту
Автори: Ткачук, (Смикун) Наталія Василівна
Зелена, Л. Б.
Новіков, Я. Є.
Ключові слова: біоплівка
ґрунт
мікропластик
забруднення
Дата публікації: 2023
Видавництво: Збалансоване використання та відтворення родючості ґрунтів в умовах глобальних змін клімату [Електронний ресурс]: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., присв. Всесвітньому Дню Ґрунту та 130-річчю заснування кафедри ґрунтознавства ДБТУ
Бібліографічний опис: Ткачук Н. В., Зелена Л. Б., Новіков Я. Є. Біоплівки ґрунтових мікроорганізмів: мікропластик та інші забруднювачі ґрунту. Збалансоване використання та відтворення родючості ґрунтів в умовах глобальних змін клімату [Електронний ресурс]: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., присв. Всесвітньому Дню Ґрунту та 130-річчю заснування кафедри ґрунтознавства ДБТУ, 5–6 грудня 2023 р. / Держ. біотехнологічний ун-т. – Електрон. дані. – Харків, 2023. С. 97-101.
Короткий огляд (реферат): Метою роботи було узагальнення відомостей щодо біоплівкоутворення ґрунтових мікроорганізмів на поверхнях мікропластику за впливу токсикантів та окреслення перспектив подальшого дослідження. Зазначено, що мікроорганізми формують біоплівки на поверхнях та відіграють важливу роль у біоремедіації ґрунтів. Одним з видів забруднювачів ґрунту є мікропластик, питання утворення біоплівок на якому за впливу ґрунтових токсикантів вивчено недостатньо. Перспективою подальшого дослідження є оцінка формування біоплівок на мікропластику за його тривалої експозиції у польових ґрунтових умовах, аналіз in vitro біоплівкоутворюючих властивостей ґрунтових мікроорганізмів на мікропластику за впливу важких металів, пестицидів, лікарських засобів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10016
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.