Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10037
Назва: Дослідження антибактеріальних та фітотоксичних властивостей у комерційних фунгіцида та інсектицида
Автори: Ткачук, (Смикун) Наталія Василівна
Зелена, Л. Б.
Новіков, Я. Є.
Ключові слова: антибактеріальні властивості
фітотоксичні властивості
лямбда-цигалотрин
крезоксим-метил
дифеноконазол
Дата публікації: 2024
Видавництво: Тернопільські біологічні читання-Ternopil Bioscience-2024: матеріали VІII Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 95-річчю від дня народження відомого вченого-мікробіолога, фізіолога рослин та популяризатора науки, професора Кузьми Миколайовича Векірчика
Бібліографічний опис: Ткачук Н. В., Зелена Л. Б., Новіков Я. Є. Дослідження антибактеріальних та фітотоксичних властивостей у комерційних фунгіцида та інсектицида. Тернопільські біологічні читання-Ternopil Bioscience-2024: матеріали VІII Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 95-річчю від дня народження відомого вченого-мікробіолога, фізіолога рослин та популяризатора науки, професора Кузьми Миколайовича Векірчика, 18-19 квітня 2024, Тернопіль, Україна. Тернопіль: Вектор. С. 242-244.
Короткий огляд (реферат): Метою даної роботи було дослідження антибактеріальних властивостей (щодо бактеріальної асоціації, яка росла при внесенні сирого курячого м’яса до водопровідної води) та фітотоксичних властивостей (щодо редьки посівної Raphanus raphanistrum subsp. sativus (L.) Domin сорту Французький сніданок) у комерційних препаратів з фунгіцидною та інсектицидною дією, рекомендованих для застосування у агрономії, які містили лямбда-цигалотрин, крезоксим-метил, дифеноконазол. Встановлено, що комерційні препарати, рекомендовані для застосування у агрономії, які містили лямбда-цигалотрин, крезоксим-метил, дифеноконазол, за концентрації 50 мл/л не проявили антибактеріальної дії щодо досліджуваної бактеріальної асоціації. Відмічені фітотоксичні властивості засобу з крезоксим-метилом та дифеноконазолом за ростовим тестом з редькою посівною свідчать про необхідність контролю та оцінки ризиків потрапляння цих речовин у довкілля.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10037
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.