Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2124
Назва: Тенденції розвитку закладів вищої освіти щодо підготовки фахівців: багатовимірність і прогностичність
Автори: Терентьєва, Наталія Олександрівна
Ключові слова: заклади вищої освіти
освітньо-професійна підготовка фахівців
Людський розвиток
Цілі Сталого Розвитку (ЦСР)
Дата публікації: 2019
Видавництво: Педагогічний альманах
Бібліографічний опис: Терентьєва Н.О. Тенденції розвитку закладів вищої освіти щодо підготовки фахівців: багатовимірність і прогностичність. Педагогічний альманах. 2019, Вип. 43. С. 117-123.
Короткий огляд (реферат): Стаття розкриває окремі питання адаптації підготовки майбутніх фахівців у закладах вищої освіти до потреб сучасності і майбутнього, зокрема із визначенням векторних напрямів такої підготовки в контексті тенденцій розвитку вищої освіти та основних вимог до професійної діяльності фахівців. Окреслено основні позиції Людського розвитку та Цілі сталого розвитку із зазначенням завдань до кожної цілі. Зазначено, що Концепцією Людського розвитку окреслено способи оптимізації зв’язку між економічним зростанням і людським розвитком. Відповідно, в Україні нагальним питанням є необхідність сформувати нові стандарти життя, таку модель поведінки і добробуту, яка б давала можливості користуватися всіма благами цивілізації, бережливо ставитися до природи та її ресурсів, виховувати здорову, освічену і духовно багату людину. Акцентовано увагу на трьох прогностичних тенденціях (соціальної відповідальності, інституціоналізації та консолідації), які сприятимуть адаптації освітньо-професійної підготовки майбутніх фахівців у закладах вищої освіти до реалізації завдань ЦСР. Наголошено, що відповідно до оновлених ЦСР та національних завдань постає перед освітньою сферою постає багатовекторна потреба коригування спеціальностей та спеціалізацій, оновлення стандартів та очікуваних результатів від освітньо-професійної підготовки майбутніх фахівців для потреб господарства країни, оновлення системи перепідготовки працюючих фахівців, особливо тих, які мають забезпечити осучаснення підготовки майбутніх фахівців у закладах освіти. А закладам вищої освіти доцільно врахувати значущість та реальні можливості прогностичних тенденцій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2124
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.