Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4108
Назва: Ідентифікація гетеротрофних бактерій феросфери ґрунту та їх чутливість до пестициду лінурон
Автори: Ткачук (Смикун), Наталія Василівна
Зелена, Л. Б.
Парминська, В. С.
Янченко, Віктор Олексійович
Демченко, А. М.
Ключові слова: феросфера
гетеротрофні амоніфікувальні бактерії
гетеротрофні залізовідновлювальні бактерії
фенотипові ознаки
ген 16S pРНК
пестицид лінурон
Дата публікації: 2017
Видавництво: Мікробіологічний журн
Бібліографічний опис: Ткачук Н. В., Зелена Л. Б., Парминська В. С., Янченко В. О., Демченко А. М. Ідентифікація гетеротрофних бактерій феросфери ґрунту та їх чутливість до пестициду лінурон. Мікробіологічний журн. 2017. Т. 79. № 4. С. 75-87.
Короткий огляд (реферат): З мікробного угруповання феросфери ґрунту виділено три штами гетеротрофних амоніфікувальних та залізовідновлювальних бактерій, які за комплексом мікробіологічних ознак, фізіолого-біохімічних властивостей та на основі сиквенсу фрагмента гена 16S рРНК (за результатами філогенетичного аналізу) віднесено до видів Bacillus simplex, Streptomyces gardneri та роду Fictibacillus sp. Нуклеотидні послідовності гена 16S рРНК зареєстровані у базі даних GenBank. Досліджено чутливість бактерій виділених штамів до похідних сечовини на основі пестициду лінурон. Встановлено високу чутливість штамів B. simplex ChNPU F1 і S. gardneri ChNPU F3 та слабку штаму Fictibacillus sp. ChNPU ZVB1. Визначено, що для захисту від мікробної корозії перспективною сполукою з антибактеріальними властивостями є похідна з фрагментом антипірину. Встановлено можливість зменшення токсичності лінурону щодо ґрунтових бактерій введенням у його молекулу фрагменту піперидину.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4108
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.