Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4626
Назва: Pedagogical Conditions for Swimming Skills Development in Students of Pedagogical Educational Institutions
Інші назви: Педагогічні умови розвитку навичок плавання у студентів педагогічних навчальних закладів
Автори: Nosko, Mykola
Носко, Микола Олексійович
Arkhypov, O.
Архипов, Олександр Анатолійович
Khudolii, O.
Худолій, О.
Filatova, Z.
Філатова, Зоя Іванівна
Yevtushok, M.
Євтушок, М.
Ключові слова: студенти
плавання
психофізичний стан
мотивація
руховий фітнес
Дата публікації: 2019
Видавництво: Revista Romaneasca pentru Educatie Multidimensionala,
Бібліографічний опис: Nosko M., Arkhypov O., Khudolii O., Filatova Z., Yevtushok M. Pedagogical Conditions for Swimming Skills Development in Students of Pedagogical Educational Institutions. Revista Romaneasca pentru Educatie Multidimensionala, 2019. V. 11. № 2. С. 240-255.
Короткий огляд (реферат): Метою цього дослідження було визначення педагогічних умов для ефективної підготовки плавання учнів педагогічних навчальних закладів. Матеріали та методи. До експериментальної групи (ЕГ) входили 45 першокласниць шкіл іноземної філології, фізико-математичної освіти, природничої географії та екології (спеціальна медична група), які мали достатній рівень фізичної підготовленості та не вміли плавати. Контрольну групу (CG) складали 40 студентів-першокурсників шкіл іноземної філології, фізико-математичної освіти, природничої географії та екології (спеціальна медична група), які мали достатній рівень фізичної підготовленості, вміли плавати, плавати на невеликі відстані (3-5 метрів). Результати. Після експерименту відбулося значне поліпшення результатів тесту. Зокрема, студенти експериментальної групи показали збільшення всіх параметрів функціонального стану кардіореспіраторної системи - збільшення часу затримки дихання в тесті Штанге та тесту Генчі (p = 0,001) і, відповідно, в Гарвардському кроковому тесті (p = 0,001 ). Результати студентів експериментальної групи покращились у Гарвардському кроковому тесті на 13,56%; в тесті Штанге - на 9,26%; у тесті Генчі - на 13,15% (p = 0,001). Учні експериментальної групи показали статистично значне поліпшення результатів тестів на фізичну форму. Зокрема, в тестах: "Стоячи у стрибку в довжину" результат збільшився на 4,70%; "Присідання за 30 секунд" - на 10,59%; "Скакалка" - на 6,91%; "Віджимання" - на 17,62% (p = 0,001). Висновки. Дослідження виявило статистично значущу ефективність запропонованих методів навчання плавання студентам спеціальної медичної групи. На основі дискримінаційного аналізу дослідники встановили статистично значимий вплив експериментальних методів на динаміку фізичної та функціональної придатності студентів. Позитивна динаміка змін виявлена в показниках високого рівня тривожності під час тренувань з плавання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4626
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Pedagogical_Conditions_for_Swimming_Skills_Develop.pdf474.23 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.