Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4716
Назва: Філогенетичні передумови та онтогенетичні чинники раціоналізації рухової активності дітей і молоді
Автори: Гаркуша, Сергій Васильович
Хольченкова, Наталія Миколаївна
Воєділова, Олена Михайлівна
Гаркуша, В. В.
Ключові слова: рухова активність
гіподинамія
гіпокінезія
фізичні вправи
фізична культура
Дата публікації: 2017
Видавництво: ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка
Бібліографічний опис: Гаркуша С. В., Хольченкова Н. М., Воєділова О. М., Гаркуша В. В. Філогенетичні передумови та онтогенетичні чинники раціоналізації рухової активності дітей і молоді. Гуманітарний вісник Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка : зб. наук. праць [ред. кол.; гол. ред. Л. М. Рибалко]. Полтава, 2017. Вип. 2. С. 59-69.
Короткий огляд (реферат): У статті розкрито історичні передумови й схарактеризовано онтогенетичні особливості підвищення рухової активності як основного фактору збереження здоров'я дітей та молоді. Рухова активність людини у вигляді різних форм м'язової діяльності (праця, навчання, фізичні вправи) відіграє провідну роль у його житті і стала в процесі еволюції біологічною потребою. Рухова активність, регулярні заняття фізичною культурою і спортом – обов'язкові умови збереження здоров'я та формування здорового способу життя учнів та студентської молоді. Акцентовано увагу на тому, що людський організм у процесі свого еволюційного розвитку запрограмований природою для руху, причому активна рухова діяльність з раннього дитинства повинна бути не в певний період життя, а з раннього дитинства і до глибокої старості. Сотні і сотні століть людина слухняно дотримувалась цих законів природи, а потім різко змінила спосіб життя.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4716
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.