Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5693
Назва: Нововиявлені документи про діяльність "Експедиції Батуринського та Глухівського будівництва" на початку 50-х рр. XVIII ст.
Автори: Токарєв, Сергій Анатолійович
Ключові слова: "Експедиція Батуринського та Глухівського будівництва"
документи
Північна війна
Дата публікації: 2008
Видавництво: Сіверянський архів: науковий щорічник
Бібліографічний опис: Токарєв С. Нововиявлені документи про діяльність "Експедиції Батуринського та Глухівського будівництва" на початку 50-х рр. XVIII ст. Сіверянський архів: наук. щорічник. Чернігів, 2008. Вип. 2. С. 21 – 27
Короткий огляд (реферат): У жовтні 1708 р. у розпал Північної війни між Московщиною та Швецією гетьман І. Мазепа підняв повстання проти російського панування і перейшов на бік короля Карла XII. Відповідь не забарилася. На початку листопада російські вояки під проводом О. Меншикова захопили і практично повністю знищили столицю Української козацької держави – Батурин разом з її захисниками й місцевими жителями. Тим не менше, обраний у 1727 р. гетьманом Лівобережної України Д. Апостол порушив клопотання щодо переведення сюди своєї резиденції з Глухова.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5693
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.