Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6122
Назва: Розроблення інгібіторів мікробної та кислотної корозії вуглецевих сталей на основі нітрогеновмісних гетероциклічних сполук : автореферат
Автори: Бондар, Олена Сергіївна
Ключові слова: інгібітори
мікробна корозія
кислотна корозія
нітрогеновмісні гетероциклічні сполуки
Дата публікації: 2013
Видавництво: Чернігів : Редакційно-видавничий відділ ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Бібліографічний опис: Бондар О.С. Розроблення інгібіторів мікробної та кислотної корозії вуглецевих сталей на основі нітрогеновмісних гетероциклічних сполук : автореферат. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата технічних наук : спец. 05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії/ Бондар О.С. Чернігів : Редакційно-видавничий відділ ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, 2013. 24 с.
Короткий огляд (реферат): У дисертації вирішено науково-технічне завдання виявлення чинників підвищення корозивної агресивності ґрунтів, розроблення нових інгібіторів корозії та модифікації існуючих матеріалів для захисних покриттів. Встановлено збільшення швидкості біокорозії сталі у ґрунті до 2,2 разів за рахунок утворення продуктів деградації пестицидів, які стимулюють розвиток сульфатвідновлювальних бактерій. Запропоновано ряд нових ефективних інгібіторів (нітрогеновмісні гетероциклічні сполуки з азепіновим циклом), які при концентрації 1 г/л виявляють ступінь захисту 87,3-94,7% при мікробній корозії сталі Ст3пс. Сполуки також забезпечують до 95,9% захисту сталі у кислих хлоридних середовищах в інтервалі температур 293-363К та до 89,6% – у сірководеньвмісному середовищі. Встановлено, що промислово біологічно активна речовина (Норфлоксацин) захищає сталь Ст3пс від біокорозії на 92,9-95,5% при 0,25-2 г/л за рахунок пригнічення росту сульфатвідновлювальних бактерій. Запропоновано критерій прогнозного відбору ефективних інгібіторів мікробної корозії,що базується на розрахунку різниці енергій вищої зайнятої молекулярної орбіталі (ЕНОМО) та нижчої вакантної молекулярної орбіталі (ЕLUMO): (ЕНОМО-ЕLUMO) < 8.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6122
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертаційУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.