Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6738
Назва: Українська діаспора Республіки Польща та її роль у демократичному розвитку сучасної України
Автори: Таран, Ярослав Анатолійович
Ключові слова: діаспора
українська діаспора
українсько-польське співробітництво
європейська інтеграція
національна безпека
двосторонні відносини
Дата публікації: 2018
Видавництво: Київ
Бібліографічний опис: Таран Я. А. Українська діаспора Республіки Польща та її роль у демократичному розвитку сучасної України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. політ. наук : 23.00.02 – політичні інститути та процеси / Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Київ, 2018. 21 с.
Короткий огляд (реферат): Досліджено причини виникнення, сучасний стан і напрями використання потенційних можливостей української діаспори Республіки Польща в умовах демократичного розвитку сучасної України. Охарактеризовано визначальні риси діаспори як державотворчого чинника: участь у суспільно-політичних, соціально-економічних та культурних процесах «материнської» землі, ретрансляція її основних цінностей; забезпечення своїй батьківщині позитивного міжнародного іміджу, економічної, культурної та інформаційної присутності в геополітично важливих регіонах; сприяння розв'язанню внутрішніх проблем рідної країни. На основі порівняльно-політологічного дослідження досвіду різних країн (Німеччини, Китайської Народної Республіки, Російської Федерації, Республіки Азербайджан, Республіки Польща) визначено потреби й можливості співпраці з діаспорою, спрямованої на зміцнення двосторонніх відносин з країною її перебування та утвердження власної державності: використання етнічних груп, задіяних у фінансовій сфері країни проживання для забезпечення політичної стабільності уряду етнічного ядра; залучення своїх громадян за кордоном для добування й систематизації необхідної інформації; всебічна увага до забезпечення життєдіяльності діаспори. З’ясовано місце і роль української діаспори Республіки Польща в реалізації стратегії національної безпеки України, налагодженні системної співпраці представників діаспори з Україною на шляху її євроінтеграційного і північноатлантичного безпекового поступу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6738
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертаційУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.