Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6895
Назва: Синтез та аналгетичні властивості похідних 5-метил-3-арил-[1,2,4]триазоло[4,3-a]піримидин-7-олу
Автори: Огородник, О. Г.
Янченко, Віктор Олексійович
Бобкова, Л. С.
Серединська, Н. М.
Демченко, А. М.
Ключові слова: 5-метил-3-арил-[1,2,4]триазоло[4,3-a]піримидин-7-оли
кеторолак
аналгезуюча активність
Дата публікації: 2017
Видавництво: Фармацевтичний журнал
Бібліографічний опис: Огородник О. Г., Янченко В. О., Бобкова Л. С., Серединська Н. М., Демченко А. М. Синтез та аналгетичні властивості похідних 5-метил-3-арил-[1,2,4]триазоло[4,3-a]піримидин-7-олу. Фармацевтичний журнал. 2017. № 2. С. 55-61.
Короткий огляд (реферат): Біль є сигналом розвитку порушень та запальних процесів в організмі. Це найважливіший захисно-пристосувальний механізм, що забезпечує збереження індивіда. Сильна та тривала дія «больового» подразника, яка виникає у разі травм або після хірургічних маніпуляцій, перетворює захисну реакцію організму в шкідливий фактор, який є причиною вторинних порушень фізіологічних процесів [1, 2]. Для боротьби з болем застосовують аналгетичні засоби, які поділяють на наркотичні та ненаркотичні. Перші діють на центральну нервову систему (ЦНС), спричинюючи звикання (опіоїди), другі діють на периферичні центри [3]. На сучасному етапі широке застосування набув кеторолак. Він за ступенем аналгезії переважає інші нестероїдні протизапальні препарати [4, 5]. Водночас можливі вияви побічної дії [5], серед яких ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту (ШКТ), кровотечі, перфорація виразки, гострий панкреатит, жіноче безпліддя та ін., спонукають до пошуку нових високоефективних аналгетиків.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6895
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.