Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7194
Назва: Екологічний стан придорожньої смуги за біоіндикаційними та хімічними показниками
Автори: Купчик, Олена Юріївна
Дерій, Ж.
Ключові слова: лишайники
важкі метали
біоіндикація
інверсійна вольтамперометрія
сніговий покрив
ґрунт
Дата публікації: 2016
Видавництво: Технічні науки та технології
Бібліографічний опис: Купчик О. Ю., Дерій Ж. Екологічний стан придорожньої смуги за біоіндикаційними та хімічними показниками. Технічні науки та технології. 2016. № 2. С. 221-228.
Короткий огляд (реферат): Розглянуто різні підходи до визначення забруднення довкілля м. Чернігова. Наведено можливість використання для індикації забруднення повітря лишайників. Визначено коефіцієнт покриття дерев та середня величина коефіцієнта покриття дерев лишайником. Отримані результати свідчать про невисокий рівень забруднення повітря придорожньої зони. Як хімічні індикатори стану снігового покриву і ґрунту отримано просторовий розподіл таких важких металів, як цинк, кадмій, свинець та купрум. Визначення вмісту елементів проводилось методом інверсійної вольтамперометрії. Отримані значення вмісту важких металів відповідають граничнодопустимим концентраціям. Проаналізовано зв’язок між вмістом забруднювачів та наявністю антропогенного впливу. Встановлено, що повітря та ґрунт досліджуваної території порівняно чисті, тоді як уздовж автомагістралі є деяке забруднення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7194
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.