Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7913
Назва: Недільні школи на Чернігівщині в 1860-х рр.
Автори: Миловидов, Лев Вікторович
Ключові слова: освітня справа
Чернігівщина
недільні школи
Дата публікації: 1928
Бібліографічний опис: Миловидов Л. В. Недільні школи на Чернігівщині в 1860-х рр. Чернігів і Північне Лівобережжя : огляди, розвідки, матеріали. Київ, 1928. С. 431-442.
Короткий огляд (реферат): Початок 60-х років - це час відживлення громадської думки. В народній освіті цей час позначився новими уставами, реформами, проектами; їх розглядали на педагогічних радах, на з’їздах, дебатували та обговорювали у пресі. Питання народньої освіти того часу не обмежувалися шкільними мурами. Краща частина свідомого громадянства давно вже мріяла про поліпшення освітньої справи. Ще в програмі діяльности, який намітило Кирило-Методіївське братство, народна освіта займала головне місце. В. Білозерський розробив спеціальну записку про сільські школи. Він-же на допиті заявив слідчим, що «учрежденіе школъ было общимъ желаніемъ всѣхъ» *. М. Костомаров пізніше, звертаючись до молодих, висловив свої думки про народню освіту такими словами: «Народня освіта—то всему голова, всему основа. Научитця народъ на своєму читати, смакъ до читання візьме, почне зъ ёго очей полуда спадати, тоді и сила наберетця, и літературу самъ создастъ собі и стане народомъ кріпкимъ, самъ себе тямлющимъ и шануючимъ. Протягуйте, панове, діло, що ми старі почали, кохайте и зрощайте ту ниву, що ми колись, важко вздыхаючи, орали та засівали... А ваше діло тепер—працюйте якъ мога, щобъ витягти народъ свій зъ того багна темности, убожества, наруги, куди ёго затоптала недоля історична» 1 2. Такий був заповіт старого братчика новому поколінню.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7913
Розташовується у зібраннях:Наукове та краєзнавче видання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
milovidov.pdf1.63 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.