Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8562
Назва: Теоретичні та методичні основи формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя в системі неперервної педагогічної освіти : автореф.
Автори: Жара, Ганна Іванівна
Ключові слова: вчитель
здоров’я
здоров’язбережувальне освітнє середовище
неперервна педагогічна освіта
педагогічна технологія
профілактика професійного вигоряння
компетентність індивідуального здоров’язбереження
професійна підготовка
Дата публікації: 2021
Видавництво: Чернігів
Бібліографічний опис: Жáра Г. І. Теоретичні та методичні основи формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя в системі неперервної педагогічної освіти : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. д. пед. наук, спец.: 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти / Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Чернігів, 2021. 47 с.
Короткий огляд (реферат): У дисертаційній роботі здійснено обґрунтування теоретичних і методичних основ формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя у системі неперервної педагогічної освіти. Метою дослідження є розробка, теоретичне та методичне обґрунтування й експериментальна перевірка педагогічної технології формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителів у системі неперервної педагогічної освіти. Об’єктом дослідження є компетентнісно орієнтований процес професійної підготовки і професійної соціалізації сучасного вчителя у системі неперервної педагогічної освіти. Предмет дослідження – зміст, організаційно-педагогічні умови, технології формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя у системі неперервної педагогічної освіти. Обґрунтовано та розроблено педагогічну технологію формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителів у системі неперервної педагогічної освіти. Проаналізовано вимоги європейського освітнього простору до підготовки сучасного вчителя, методологічні та соціальні проблеми формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя в умовах неперервної освіти. Визначено категоріально-понятійний апарат проблеми індивідуального здоров’язбереження вчителя; структуровано складові індивідуального здоров’я людини з урахуванням базових сфер життя на основі причинно-системного підходу. Обґрунтовано зміст і структуру компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя у на основі наявних оцінних критеріїв та визначено її місце у структурі освітніх компетентностей. Складовими компетентності є: психофізична, емоційно-чуттєва, ментально-когнітивна, соціально-свідома, колективно-креативна, соціально-ієрархічна, світоглядна. Схарактеризовано системні детермінанти, принципи, організаційно-педагогічні умови формування, зміст та критерії оцінювання ступеня сформованості компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителя. Розроблено та експериментально перевірено ефективність педагогічної технології формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителів у системі неперервної педагогічної освіти. Сформульовано методичні рекомендації та доповнення до професійного стандарту з формування компетентності індивідуального здоров’язбереження вчителів у системі неперервної педагогічної освіти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8562
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертацій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
aref_Zhara H. I..pdf2.83 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.