Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8642
Назва: Застосування електрохімічних методів для комплексного дослідження мікробної корозії сталі
Автори: Бондар, Олена Сергіївна
Ткаченко (Приходько), Світлана Валентинівна
Курмакова, Ірина Миколаївна
Ключові слова: електрохімічні методи
мікробна корозія сталі
інгібітори з біоцидною дією
Дата публікації: 2022
Видавництво: Восьмий науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу»
Бібліографічний опис: Бондар О.С., Ткаченко С.В., Курмакова І.М. Застосування електрохімічних методів для комплексного дослідження мікробної корозії сталі. Восьмий науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу» / Піта Р.І., Дмухайло А.В., Гавронська М.О., Дубенська Л.В., Івах С.Р., (ред.). Львів : Малий видавничий центр хімічного та фізичного факультетів ЛНУ імені Івана Франка, 2022. С. 22.
Короткий огляд (реферат): Вирішення технологічних проблем, які викликає мікробна корозія сталі, потребує пошуку та розробки нових ефективних інгібіторів з біоцидною дією. В якості субстрату для дослідження корозії конструкційної сталі ініційованої як штамами сульфатвідновлювальних бактерій, так і сульфідогенними мікробними угрупованнями найчастіше використовують середовище Постгейта «В». В ньому на поверхні металу мікроорганізми формують біоплівку – сукупність бактерій і продуктів їх метаболізму, яка є місцем активного протікання корозійних процесів. Сукцесія, на яку можуть впливати досліджувані інгібітори з біоцидною дією, призводить до зміни домінуючих груп бактерій в угрупованнях, корозивну агресивність субстрату. Ґрунтовне вивчення такого складного явища, як мікробна корозія, не можливе без проведення комплексного дослідження, в тому числі з застосуванням електрохімічних методів. Тому при дослідженні нових інгібіторів біоцидів нами застосовувалося вимірювання окисно-відновного потенціалу корозивного середовища, поляризаційного опору металу та зняття поляризаційних кривих.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8642
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.