Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9205
Назва: Функціональні особливості гемоглобіну крові риб за дії екстремальних факторів довкілля
Автори: Смольський, Олександр Сергійович
Янченко, Віктор Олексійович
Ключові слова: гемоглобін
кров
риби
довкілля
водне середовище
гомеостаз
Дата публікації: 2023
Видавництво: Helsinki, Finland
Бібліографічний опис: Смольський О. С., Янченко В. О. Функціональні особливості гемоглобіну крові риб за дії екстремальних факторів довкілля. Prospects for the development of science and the environment : the XIV International Scientific and Practical Conference, (Helsinki, Finland. April 10 – 12). Helsinki, Finland, 2023. С. 52-55.
Короткий огляд (реферат): На сьогодні однім з найпоширеніших екологічних наслідків антропогенного впливу є порушення газового режиму та вмісту розчиненого кисню у воді. У водному середовищі дифузія кисню протікає значно менш ефективно, в порівнянні з повітрям, тому в умовах забруднень води чинниками різного походження здатне викликати гіпоксичні стани у гідробіонтів. Особливо це актуально для риб, у яких енергетичні витрати на обмін істотно превалюють над конструктивними процесами. В цих умовах для підтримання гомеостазу першорядного значення набуває підтримання на оптимальному функціональному рівні кисень-транспортних можливостей крові.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9205
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Функціональні особливості гемоглобіну крові риб.pdf654.6 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.