Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9206
Назва: Антиоксидантний статус організму коропа лускатого в умовах гербіцидного навантаження водних екосистем
Автори: Смольський, Олександр Сергійович
Янченко, Віктор Олексійович
Ключові слова: водні екосистеми
короп
гербіцидне навантаження
пестициди
антиоксидант
Дата публікації: 2023
Видавництво: Stockholm
Бібліографічний опис: Смольський О. С., Янченко В. О. Антиоксидантний статус організму коропа лускатого в умовах гербіцидного навантаження водних екосистем. Innovations and prospects in modern science : the 6th International scientific and practical conference, (June 5-7, 2023) SSPG Publish, Stockholm, Sweden. 2023. С. 35-40.
Короткий огляд (реферат): Сучасні водні екосистеми знаходяться в умовах токсикологічного навантаження, що постійно змінюються. Тому актуальним питанням є дослідження молекулярних систем пристосування та реакцій різних трофічних рівнів екосистем на дію екстремальних факторів середовища. В умовах пестицидного навантаження на екосистеми в організмах гідробіонтів можуть порушуватись окиснювальні процеси з утвореннях активних форм кисню, які спричиняють пошкодження різних класів біомолекул та призводити до виникнення оксидативного стресу. Протидіяти даним змінам в організмі здатна система антиоксидантного захисту, яка включає ферментативні та неферментативні ланки, які забезпечують інгібування перекисних процесів у тканинах шляхом знешкодження вільно-радикальних молекул та на детоксикацію і виведення з організму продуктів їх токсичного впливу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9206
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Антиоксидантний статус організму коропа лускатого.pdf439.72 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.