Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9519
Назва: Палеопедологічні дослідження на давніх поселеннях Львівщини (Геоархеологічний аспект)
Автори: Матвіїшина, Ж.М.
Пархоменко, Олександр Григорович
Ключові слова: еволюція
природне середовище
ґрунт
грунтово-археологічний підхід
моно- та полігенетичні лінії розвитку ґрунтів
Дата публікації: 2023
Видавництво: Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій: зб. матеріалів
Бібліографічний опис: Матвіїшина Ж.М., Пархоменко О.Г. Палеопедологічні дослідження на давніх поселеннях Львівщини (Геоархеологічний аспект). Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій: зб. матеріалів доп. учасн. XIII наук.-практ. семін. Львів. 2023. С. 38–42.
Короткий огляд (реферат): У наш час суцільне археологічне обстеження територій пам’яток стає надійним джерелом для історико-демографічних та палеопедологічних досліджень. Важливу роль в інтерпретації даних з археологічних об’єктів з використанням педологічних методів відіграли дослідження голоцену України. Всі вчені-дослідники зазначають складність проблеми та необхідність комплексних методичних підходів до питань еволюції грунтів у голоцені. Одним із таких об’єктів дослідження є регіон Львівщина. Досліджено грунти в межах даного регіону на таких ключових ділянках: неподалік с. Любеля та хутора Лисичин у Жовківському районі; поряд з с. Йосипівка тощо. Отримані дані з вивчення особливостей геоархеологічного підходу у дослідженні природного середовища минулих часів відображають тенденцію еволюції грунтів, пов’язану зі змінами клімату у пізньому голоцені.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9519
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Палеопедологічні дослідження на памятках Львівщини.pdf1.4 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.